Škôlkárka

Autor: Zuzana Valachovičová | 6.9.2012 o 9:00 | Karma článku: 10,12 | Prečítané:  1065x

Tento príbeh je skôr na pobavenie, tak ako mi ho porozprávala mamina malej škôlkárky. - Mami, mami, plakala som za tebou! - privítala ma hneď vo dverách trojročná dcérka, čerstvá škôlkárka. Do škôlky chodí už týždeň, ale len teraz si začína všímať aj jednotlivé detaily ako farebný pohár s malinovkou na stole, chlebík, ktrorý sa dá zjesť, knižku schovanú v kúte na poličke. Včera dokonca zahlásila, že tam boli tie isté deti.

- Prečo si plakala? - spýtala som sa. - Veď si zvyknutá byť bezo mňa? - Do zamestnania chodím už rok a pol a dcérka zatiaľ bývala s babkou. Doteraz za mnou nikdy neplakala, keď som odchádzala do roboty. Nie že by jej občas nebolo trošku smutno, ale bolo  samozrejmé, že mama ide ráno do roboty a poobede sa vráti. - Aj druhé deti plakali. - oznámila moja trojročná slečna. - Aha, - v duchu som sa usmiala, - tak prečo by si neplakala aj ty. Nechať si ujsť takú príležitosť, keď všetci plačú, to by bola premárnená šanca. -

- A ako ste sa hrali? - vyzvedala som ďalej v nádeji, že nepreplakali celý deň. - Nijako. - Odpoveď mi pripomenula moju vlastnú skúsenosť zo školy, keď sa ma mama pýtala: - Čo bolo v škole? - Nič. - Prečo deti nedokážu pochopiť, čo chcú rodičia naozaj počuť: bolo tam super, mali sme vynikajúci obed, naučili sme sa veľa zaujmavého, mám veľa dobých kamarátov, ... - Učili sme sa básničku, - Tak predsa niečo, potešilo sa moje srdiečko. - Áno a čom? -  - Neviem. A pani učiteľky majú záchody v tej tmavej miestnosti za triedou. Ale nepustili ma tam. - Takže malá bludárka. Už minule mi učiteľka hovorila, že sa zatúlala do vedľajšej triedy a musela ju hľadať. - Keď budeš zvedavá, narastie ti dlhý nos. - hovorím s úsmevom, aby som ju náhodou nevyľakala. - Aj rožky ako koze? - Takže žiadne obavy, nevyľakala. Oči jej svietia ako baterky a hneď vymýšľa ďalej: - Bude zo mňa čert? S dlhým nosom? -

Hm, asi som s výchovou na dnes skončila. - Tak si umy zúbky a šup do postielky, zajtra vstávame skoro do škôlky. -  - Prečo? Aby sme mohli zasa plakať? - veselo skáče po posteli moja dcérka a očividne sa teší na zajtrajšok. :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?