Nie sme tí Pá a Pí, my sme tí normálni

Autor: Zuzana Valachovičová | 1.11.2012 o 19:59 | (upravené 1.11.2012 o 21:31) Karma článku: 3,50 | Prečítané:  387x

Nie, nie sme z inej planéty ako mačky z rozprávky Pá a Pí, aj keď je nás menšina. Ani nie sme čudní, ako o nás vyhlasujú naši rodinný príslušníci. Jediný problém, ktorý musíme riešiť je, že nám je neustále horko. Aj keď sa na nás pozerajú ako na mimozemšťanov, zodpovedne prehlasujem, že ,,je normálne, keď sa človek pri teplote nižšej ako 15 stupňov Celzia potí a je normálne kúpať sa aj v decembri v jazere."

Rozhodne sa nechcem týmto úvodom niekoho dotknúť, ibaže ja, zmrznutý človek, žijem v spoločnej domácnosti s jedným z ,,Pá a Pí" a preto si podobné vtipy u nás dosť často vymieňame.

Otužovanie je moderné, zdravé a tak som si začala trochu všímať svoje okolie. Ponúkam dva pohľady - dva obrazy.

Začnem najmenšími. Rodič na prechádzke s malým dieťaťom. Rodič v tričku sa snaží brániacemu dieťaťu obliecť sveter /čiapku, rukavice, a pod./, lebo ju majú všetky deti. Školáci. Prvá vec pri odchode z domu - Máš čiapku? - Zober si sveter, je zima! Tí starší sa za prvým rohom vyzlečú /kto z nás to nerobil/.

Malebná dedinka Ždiar. Zima, sneh, rodičia aj deti pred domom, či na dvore oblečení naľahko /tričko, prípadne sveter/. Malé dievčatko v papučiach s bratom naboso dobehnú k susedom pohrať sa. Nikto sa nad tým nepozastavuje.

Možno by tých otužilých nemusela byť menšina. Možno by to nemusela byť výsada len istých jednotlivcov /ktorí sa potia aj pri menej ako 15 stupňov Celzia/. Možno by som nemusela doma hovoriť - obleč si sveter. Možno ...

Týmto článkom pozdravujem všetkých ,,ľadových medveďov,, priaznivcov otužovania a prajem dobré kúpanie. Zatiaľ len tíško závidím, no možno raz ... :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?