Keby som bola učiteľka.

Autor: Zuzana Valachovičová | 28.11.2012 o 20:14 | Karma článku: 10,62 | Prečítané:  833x

Keby som bola učiteľka, bola by som vzdelaná pracujúca žena s kladným postojom k deťom. Ako každá zamestnaná osoba by som vytvárala pre spoločnosť zisk, ktorého výsledkom je vzdelaná a rozhľadená mladá generácia. Nie je to zisk okamžitý, ale to by pre civilizovanú spoločnosť, v ktorej sa nežije len ,,z ruky do úst,, nemal byť problém. Ako zamestnaná osoba by som za svoju prácu očakávala adekvátne a motivujúce ohodnotenie.

Adekvátne vzhľadom na môj vysokoškolský titul, skúsenosti a náročnosť, ako množstvo detí v triede, počet vyučujúcich predmetov a pod. Motivačné s ohľadom na mimo povinne odpracované hodiny. V rámci svojich vedomostí a možností by som vytvorila pre deti dobrovoľné krúžky, v ktorých by sa zadarmo mohli vzdelávať v rôznych oblastiach a rozvíjať svoj talent a osobnosť. To, aby sa deťom chcelo, by už bola starosť rodičov.

Možno by takéto krúžky navštevovali ,,len,, dve - tri deti, ale vadilo by to? V školstve, je všetko masové a spriemerované a nadané deti, ktorých rodičia nemajú financie na mimoškolské aktivity svojich ratolestí, majú veľmi malú možnosť z tej šede uniknúť.

Hovorí sa, že učitelia majú veľa voľného času. Tak prečo by nemohli robiť za finančnú odmenu to, čo študovali, čo ich baví a v čom sú dobrí, namiesto rôznych ,,pofidérnych,, brigád. Učiteľ, ako každý zamestnaný človek, potrebuje predovšetkým zarábať peniaze na živobytie a pokiaľ sa v jeho živote vyskytne situácia, keď potrebuje veľa voľna, tak zostane doma.

Budúcnosť detí je v našich rukách, akú im ju urobíme?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovenskí žiaci sa prepadli ešte hlbšie

Výsledky slovenských školákov v testovaní PISA dlhodobo klesajú.

KOMENTÁRE

Hlúpneme. Kto a kedy to zastaví?

Výprask by si zaslúžili tí, ktorí zodpovedajú za nízku úroveň školstva.


Už ste čítali?