Úsmevná momentka na dnes - Vianočne ladená

Autor: Zuzana Valachovičová | 23.12.2014 o 18:59 | Karma článku: 5,76 | Prečítané:  803x

Táto príhoda sa neodohrala na Vianoce, ba ani v zime. Dokonca sa stala už dávnejšie. Napriek tomu som neodolala a dala jej Vianočný názov. Prečo? Lebo je to citová záležitosť. A kedy inokedy o citoch, pocitoch a zamýšľaní sa, keď nie na Vianoce ...

V tej dobe mala vnučka ešte len 1.5 roka. Bolo to také rozpačité obdobie plné sebapoznávania, potkýnania sa, spoznávania sveta, čas rôznych pokusov, omylov a aj mnohých pádov. Poznáte to. Strážiť dieťa v tomto veku je ako šoférovať auto – stačí pár sekúnd nepozornosti a je tu zrážka, v lepšom prípade len oškretý nos.

Práve bol čas na prechádzku, tak sme išli. Že vraj - oddýchnem si od hrania sa na zemi, neustálych otázok a odpovedí, od ukladania hračiek. Že vraj - oddýchla som si. Ako sme išli po chodníku na malú chvíľku som sa pozrela inde. Fakt chvíľka. Vtom som začula za sebou tichý hlások: - Babi? Otočila som sa. Dieťa stálo, usmievalo sa a pozeralo do očí, ktoré boli na úrovni jej očí, veľkému strapatému škaredému psovi. Pudovo som skočila medzi nich v snahe zabrániť niečomu zlému. – Aha, babi, pfíček. Aký milý,- ozvala sa malá a chcela ho pohladiť. Pes ticho zakňučal a odbehol.

A ja som si uvedomila, že pohľad na krásu môže byť rôzny.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?