Mám dva a viem čo chcem!

Autor: Zuzana Valachovičová | 3.10.2012 o 19:04 | (upravené 3.10.2012 o 19:59) Karma článku: 9,84 | Prečítané:  464x

Dva roky - už nie bábätká, ešte nie deti. Ťažké a krásne zároveň. Vek, ktorý by som zvládnuteľnosťou smelo prirovnala k puberte. Príjemné ráno, slnko svieti, vstávame. Lucka otvorí očká, milo sa usmeje, trošku sa pomazlíme. ,,Poď," vravím ,,ideme sa vycikať." ,,Nie!" ozve sa z postieľky. No dobre, veď aj ponaháňať a poblázniť sa treba. A tak trošku šantíme. Je príjemné ráno, vonku svieti slnko. ,,Luci, obliekame sa," volám s úsmevom. ,,Nie!" znovu tá istá pesnička. Ďalšiu naháňačku v rámci pozitívneho myslenia beriem ako rozcvičku tela aj duše.

Ešteže raňajky nám chutili. ,,Tak a umyť ruky, zúbky ..." ,,Nie, ja sama!" A tak sa znova prezliekame, ďalšia naháňačka, veď je pekné ráno a slnko stále svieti /len ja som nejaká spotená, zišla by sa sprcha/.

,,Luci, trošku sa pohraj, niečo spravím a pôjdeme von." - ,,Nie, teraz von."- ,,Len chvíľku ..." - ,,Nie, teraz." - ,,No, už môžeme ísť." - ,,Nie, chcem sa hrať."

A tak odchádzame, síce o nejaký čas neskôr, ako som si to predstavovala, ale odchádzame. Na ihrisku je kopa detí v podobnom veku. Hrajú sa, naháňajú, smejú, výskajú. Je príjemný deň, aj slnko svieti.

Prichádza čas obeda a poobedného spánku /asi aj slnko zašlo za oblaky, schyľuje sa k búrke/. Lucka nie a nie si ľahnúť do postieľky. Neverili by ste, aké sú  zaneprázdnené deti v predškolskom veku a koľko toho musia stihnúť. Na spánok nemajú čas ani pomyslieť. Konečne si líhame na vankúše, ja čítam rozprávku, Lucka zaspáva. Vidím to v zrkadle vedľa postele. Očká sa jej zatvárajú, vyzerá ako anjelik. Chvíľočku ju nenápadne pozorujem a usmievam sa. Vtom dieťa otvorí oči a dôrazne zahlási: ,,A NEBUDEM SPAŤ!" Má vtom jasno,  takže ďalšiu polhodinku trávime dohadovaním sa o pozitívnom účinku spánku na deti, ktoré majú unavené očká a umrnčanú náladu. Keď ju potom  na posteli ,,privalím,, rukou, konečne zaspí.

O niečo neskôr, keď už odchádzam, dostávam sladkú uslintanú pusu na nos a úsmev ako slnko ma sprevádza celou cestou domov. No nezjedli by ste ich od lásky, aj keď majú dva?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?