A že vraj na Slovensku nie je veselo

Autor: Zuzana Valachovičová | 16.10.2012 o 19:54 | (upravené 16.10.2012 o 23:00) Karma článku: 9,29 | Prečítané:  550x

alebo obyčajné príbehy obyčajných ľudí pritiahnuté za vlasy ozaj len trošku. Vlak. Ráno 5,30. Prší. Stanica plná ľudí. Prichádza náš vlak. Ako zvyčajne -  mešká, je dlhý a pristavia ho na päťku. Skoro všetci vedia, že sa bude odpájať a nastupovať treba do prednej časti. Tím, čo to nepoznajú, hlási informáciu rozhlas. Náhlime sa k vlaku, niektorí nastupujú ako vždy z vyvýšeného perónu, ktorý slúži na tento účel. Spojovacie dvere medzi vagónmi sú však zamknuté. Sprievodkyňa oznamuje, že tam sa bude vlak odpájať a dvere neodomkne /asi ani nemá kľuč/. Tí, čo nastúpili, vystupujú, tí čo nenastúpili, chcú nastúpiť. Chyba!

 

Vagóny, ktoré pokračujú v ceste, sú už mimo perónu - nastúpiť sa dá iba z jamy plnej blata. Ľudia sa tešia, hlasným hovorom a pokrikovaním na seba dávajú najavo radosť z novej situácie. Tí silnejší a akčnejší pomáhajú vytlačiť za zadok nižších a slabších. Starší a chorí odhadzujú palice a barle. Tí, čo už sú hore, ťahajú tých zdola za ruky, vyťahujú batožinu. Starší s nostalgiou spomínajú na spartakiády, mladší s radosťou pomáhajú kamarátkam. Keď sa všetci usadia a situácia sa upokojí, vlak sa pohne - opačným smerom. Nie, nešli sme na zlý vlak, ani rušňovodič nič nepoplietol. To iba osamelá sprievodkyňa nedokázala sama vyliezť, tak jej museli posunúť vlak k perónu. Všetko je vyriešené, všetci sú spokojní, ideme ...

DOKTORKA

Ako čerstvá mamička s malým bábätkom a nízkym obsahom železa v krvi volala do ambulancie, či ju vybavia prednostne. Samozrejme, že áno. A tak išla. Teda doviezol ju manžel - načas. Čakáreň prázdna, dvere zavreté. Sadla si, veď chvíľku počká. Prišiel doktor, pozdravil a zavrel. Vyšla sestrička, vrátila sa a zavrela. Zaklopala, že to som ja, som tu ako sme sa dohodli, stačí mi zobrať krv, predpísať lieky a pôjdem. Doktor stál pri okne a sledoval parkovisko. Sestrička sa usmiala, že čakajte. Čakala. Prišiel manžel, zaklopal, prehodili zopár ,,zdvorilostných fráz,, a sestrička jej zobrala krv.

Za chvíľkovú chvíľu ju zavolala späť, že už môže, keď vtom doktor zazrel konečne prázdne miesto na parkovanie. Sestrička pustila pero a poklusom vybehla z dverí to vzácne miesto obsadiť. Za chvíľku dlhšiu chvíľkovú chvíľu, keď boli opäť všetci spolu v ambulancii, sestrička jej predpísala lieky a povedala, nech zavolá, až budú výsledky. Bola rozhodnutá, že zmení doktora a tak začala hľadať. Až našla. Starému doktorovi zavolala, že čo a ako, a keď jej povedali, že ,,krvičku máte v porádečku,, požiadala ich, aby jej zdravotnú kartu poslali na nové miesto.

O tri mesiace neskôr, keď navštívila nového doktora, to už ,,v porádečku,, nebolo. Chýbala zdravotná karta. A tak volala:

- Prosím.

- Dovolala som sa k doktorovi...?

- Áno.

- Sľúbili ste kartu ...

- Neposielame.

- Neprídem si pre ňu, lebo u vás sa dlho čaká a zle sa k vám ide s vozíkom, pošlite ...

- ticho v talefóne

- Ozvem sa za dva dni ...

Možno o pol roka dopíšem HAPPY END.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?