Obyčajná, ale super - škôlka.

Autor: Zuzana Valachovičová | 22.11.2012 o 20:31 | Karma článku: 13,03 | Prečítané:  344x

Spokojnosť nerobia veci, ale ľudia - škôlku nerobí množstvo hračiek a nový nábytok, ale učiteľky. Moja škôlkarka chodí do obyčajnej škôlky, kde z času na čas /napr. na Vianoce/ dostanú nové povlečenie na postieľky, či nové hračky. Nové veci na chvíľu potešia, ale najdôležitejšiu atmosféru robia práve učiteľky a ich ,,obyčajná,, láska k deťom.

Uvedomila som si to naplno cestou v autobuse. Dve ženy sa rozprávali: - Už som z tých deciek úplne vyčerpaná, potrebovala by som vypnúť. - A to nevieš, ako sa to robí? Keď spia, spravíš malý prievan a na druhý deň ich máš polovicu.

Áno, aj takéto sú a presne takto sa to robilo ešte za čias totality, no ja som si vtedy našťastie spomenula na moju škôlkarku, ktorá netrpezlivo čakajúc poobede na mamu, pribehla k učiteľke sediacej na lavičke, aby ju potuľkala a vzápätí ju vymenil chlapček, ktorý chcel na kolenách pohojdať. A ona túlila a hojdala a usmievala sa. Jednoduché gestá lásky, ktoré si však musí každý zaslúžiť /dôvera je o dôvere/. Zaujímavé, ako tie správne učiteľky vedia uhádnuť čo treba, čo je dôležité a kedy je to dôležité. A nikdy to nepopletú. Popliesť možno papuče, či pyžamo, ale pomýliť si tuľkanie s jemným hojdaním nemožno.

Alebo - prišla som do triedy pre vnučku po dosť dlhom čase. Nečakane, bolo to prekvapenie. Vyskočila, radosť v očiach. Už - už sa chcela rozbehnúť ku mne, keď vtom jej svitlo - hračky! Malá sa z polcesty vrátila, aby ich upratala a učiteľka /vidiac ako sa teší/ s úsmevom vraví: - Bež! Dvojnásobná radosť.

Ako tak ideme domov, jedna z nás si poskakujúc po chodníku, z dieťaťa cítiť spokojnosť. Veľa nehovorí, ale   to je možno preto, že domáca strava je domáca strava a malá má plnú pusu, ale to už je o inom.

Na záver len toľko: Možno tá cesta autobusom bola na niečo dobrá. Veď koľkokrát berieme tú ,,obyčajnú,, lásku a starostlivosť za samozrejmú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?