Keby som bola učiteľka.

Autor: Zuzana Valachovičová | 28.11.2012 o 20:14 | Karma článku: 10,62 | Prečítané:  842x

Keby som bola učiteľka, bola by som vzdelaná pracujúca žena s kladným postojom k deťom. Ako každá zamestnaná osoba by som vytvárala pre spoločnosť zisk, ktorého výsledkom je vzdelaná a rozhľadená mladá generácia. Nie je to zisk okamžitý, ale to by pre civilizovanú spoločnosť, v ktorej sa nežije len ,,z ruky do úst,, nemal byť problém. Ako zamestnaná osoba by som za svoju prácu očakávala adekvátne a motivujúce ohodnotenie.

Adekvátne vzhľadom na môj vysokoškolský titul, skúsenosti a náročnosť, ako množstvo detí v triede, počet vyučujúcich predmetov a pod. Motivačné s ohľadom na mimo povinne odpracované hodiny. V rámci svojich vedomostí a možností by som vytvorila pre deti dobrovoľné krúžky, v ktorých by sa zadarmo mohli vzdelávať v rôznych oblastiach a rozvíjať svoj talent a osobnosť. To, aby sa deťom chcelo, by už bola starosť rodičov.

Možno by takéto krúžky navštevovali ,,len,, dve - tri deti, ale vadilo by to? V školstve, je všetko masové a spriemerované a nadané deti, ktorých rodičia nemajú financie na mimoškolské aktivity svojich ratolestí, majú veľmi malú možnosť z tej šede uniknúť.

Hovorí sa, že učitelia majú veľa voľného času. Tak prečo by nemohli robiť za finančnú odmenu to, čo študovali, čo ich baví a v čom sú dobrí, namiesto rôznych ,,pofidérnych,, brigád. Učiteľ, ako každý zamestnaný človek, potrebuje predovšetkým zarábať peniaze na živobytie a pokiaľ sa v jeho živote vyskytne situácia, keď potrebuje veľa voľna, tak zostane doma.

Budúcnosť detí je v našich rukách, akú im ju urobíme?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?