Popletený výťah

Autor: Zuzana Valachovičová | 20.2.2013 o 20:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

Venované Natálke, Lucke a všetkým deťom, ktoré majú radi rozprávky.   V jedno slnečné ráno, tak ako každý pondelok, nastúpila malá Tinka z druhého pochodia so svojou maminou do ich staručkého výťahu, aby sa odviezli do škôlky. Tak, ako každý pondelok, stlačila Tinka nulu a výťah sa pohol. No namiesto toho, aby ich odviezol na prízemie, keď otvorili dvere, boli na päťke, teda na piatom poschodí.

- Ty si dnes nejaký popletený. - vzdychla nahlas Tinka a znovu stlačila nulu. A to nemala robiť! Staručkému výťahu sa totiž za celý jeho dlhý výťahový život nikdy nikto neprihovoril. Bol taký dojatý, až sa mu z toho rozkývali všetky laná, rozvŕzgali staré spoje a pánty a zasekli dvere. Výťah zastal na medziposchodí a nevládal sa pohnúť. - Tak, a sme v kýbli. - nahnevane povedala mama, lebo sa ponáhľala do roboty. Výťah sa urazil: - V akom kýbli? - Ste vo výťahu. - protestoval.  - Tak toto mi v robote nikto neuverí! - vykríkla mamina.  - Ani mne v škôlke! - vykríkla aj Tinka. A v tom sa obe rozosmiali. Smiali sa až tak, že im slzy tiekli dolu po tvári a nemohli prestať.

- Ja som vám dvom na smiech? - prišlo výťahu ľúto.  - Nie, nie si. - pohladila Tinka starý výťah po hrdzavej rúčke. - Ale toto nám naozaj nikto neuverí. - vysvetľovala.  - Tak aby ste vedeli, že ešte nie som súci do šrotu, niečo vám ukážem. Chceli ste ísť do škôlky, pôjdeme do škôlky! - ožil výťah, lebo ho ešte nikdy nikto nepohladkal. Tuho zavrel oči, až zhaslo svetlo a mamina s Tinkou vykríkli: - Ešte toto nám chýbalo!  No to už sa rútili výťahovou šachtou dolu do pivnice a odtiaľ tajnými podzemnými chodbami ďalej.

Keď zastali, svetlo zasvietilo, dvere sa bez problémov otvorili a oni vystúpili. To, čo uvideli, bolo prinajmenšom zvláštne. V miestnosti sa hrali na naháňačku, schovávačku, s autami, s bábikami a iné rôzne hry MALÉ VÝTAHY.

- Škôlka pre výťahy. - otvorila od prekvapenia Tinka ústa a zabudla ich zavrieť. Pozrela na mamu, ale aj tá stála bez slova s otvorenou pusou.  - Ale, ale,... - koktala Tinka, - my sme chceli ísť do škôlky pre deti.  - A ja musím ísť do roboty. - tíško šepla mama.  Starý výťah sa usmial a zavrel dvere. Keď ich po chvíli otvoril, stáli na prízemí v bráne ich domu a ocko už netrpezlivo trúbil.

- Kde sa túlate vy dve bludárky? Už meškáme. - hneval sa.  - Tak to by si nám nikdy neuveril. - povedala mamina a tajne žmurkla na Tinku.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?