Príjemný deň.

Autor: Zuzana Valachovičová | 5.5.2013 o 13:57 | Karma článku: 8,54 | Prečítané:  597x

- Lucka má v sobotu 1 rok, príďte! - volá dcéra. - V malej kaviarničke v Rači si dáme tortu a deti sa môžu pohrať v detskom kútiku. Je to tam malé a pokojné.  Keď prichádzame do Rače, už z diaľky sa ozýva hlasná hudba, všade plno áut. Račianske hody sú v plnom prúde. Je pekne a asi všetci ľudia sú vonku. S tým sme nejako nepočítali.

Našťastie malej oslávenkyni to nevadí. Spí ako dudok aj pri indiánskej hudbe, ktorá sa rozlieha pod otvorenými oknami. Staršia štvorročná vnučka zatiaľ už absolvovala trampolínu, šmykľavku, hru s bábikami v domčeku a začína sa trošku nudiť.

V kúte na stolíku zbadám sklenený šach. A tak si k nemu sadáme. - Pozri, pešiaci môžu chodiť iba po jednom políčku a všetci strážia kráľa a kráľovnú. - vysvetľujem. - Aj princeznú? - pýta sa malá a od tej chvíle sa šachovnica mení na ozajstné kráľovstvo, kde kone preskakujú pešiakov, strelci strieľajú medvede a kráľ s kráľovnou pozývajú na návštevu susedného kráľa. Nie je to obyčajná zdvorilostná návšteva. Všetci spolu pijú kávu a tancujú.

Oslávenkyňa sa medzitým zobudila, je čas na tortu /mňam/ a ako darček si sama sebe nadelila, že bude namiesto lezenia chodiť, držiac sa za ruky ako veľká slečna.

Potom, o chvíľu neskôr, keď prichádzajú ďalší gratulanti /3,5 ročná kamarátka s 2 ročným bratom/, to už nikto nestíha sledovať. A keď je už rušno najväčšie, vychádzame von a dievčatá na ulici na Račianskych hodoch pri indiánskej hudbe tancujú, sukne sa im krútia a pohyby majú krásne nemotorné. Pridáva sa asi 2,5 ročný chlapček, ktorý dáva do tanca ozaj všetko a stále padá, ale nevzdáva to. Oslávenkyňa visí za ruky a dupká do taktu. Neskôr, keď už nevládze, aspoň sa pohojdáva na rukách.

Keď odchádzame, neustále sa jedna cez druhú vypytujú, kedy pôjdeme zase tancovať, bábo v kočíku ešte stále kope nožičkami a všetci trochu ľutujeme, že je už večer, veď bolo tak fajn.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?