Dieťa rýchlik

Autor: Zuzana Valachovičová | 2.9.2013 o 16:09 | Karma článku: 7,61 | Prečítané:  440x

Nedávno som absolvovala kurz ,,Tančekov pre najmenších". Musím povedať, páčilo sa mi. Aj vnučke. Je síce pravda, že keď som sa plazila ako had, trochu mi vytŕčal zadok, ale vynahradilo to skákanie ako žabky. Ale to len na okraj, Zaujal ma asi dvojročný chlapček - živé striebro.

 

Už na začiatku po príchode do šatne, kým sme sa stačili my ostatní prezuť, stihol asi tridsaťkrát vyliezť a zliezť z každej stoličky a lavice. Bol naozaj rýchli. Keď sme sa obuli, zazreli sme ho jedným okom, ako práve tretíkrát obieha okolo telocvične. Keďže sme boli na cvičení prvýkrát, vnučka sa potrebovala trošku ,,udomácniť,, a rozkukať. Tí dvaja boli úplne protiklady. Čo chýbalo jednému, druhému výrazne prevyšovalo. Chlapcova mamina stála uprostred telocvične a vyzerala, akoby sa jej to všetko netýkalo. Až neskôr som pochopila, že  orlím zrakom sledovala svojho syna, pripravená okamžite vyštartovať a odtrhnúť chlapča od rádia, od zástrčky, od kopy lôpt, od ...V prestávkach zase stála a zbierala sily na ďalšie zásahy. Malý zatiaľ behal. S nemým úžasom  som sa prihovorila: - Ešte dlho vydrží? Pozrela na hodinky: - Ešte dlho, a vystrelila zložiť dieťa z kopy naskladaných žineniek. Keď sa vrátila a malý spokojne a bezpečne znova pobehoval, dopovedala: - Ešte asi dve hodiny. V aute zaspí. Pri slove zaspí sa na jeden kútik úst usmiala a v očiach jej zableskla túžba. To už prišla ,,naša,, Katka  a hodina začala. Všetci sme si posadali do kruhu. Malý nás obiehal a tváril sa, že nič z toho, čo sa deje sa ho netýka. Katka vytiahla papierové zvieratká a ukazovala deťom. -Čo je toto? - spýtala sa. Behajúci človiečik, ktorý sa tváril úplne nezúčastnene, vykríkol ako prvý: - PES!- a obehol ďalšie kolo. Bol to pes. Všetci rodičia zaspievali pesničku o psíkovi a ďalej to už poznáte. Plazili sme sa ako hady, skákali ako žaby a najlepšia bola trambolína ... Kým sme sa na konci rozlúčili, malý stihol absolvovať desiatu, záchod a oblečený a prezutý čakal poskakujúc u dverí.

To chlapča malo svoje životné tempo nastavené na vysokú rýchlosť, ale bolo úžasné.

P.S. Pôvodne som chcela výraz ,,úžasný,, vymeniť za iný, ale všimla som si, že mnohým čitateľom sa páči.:))

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?