Pes – priateľ človeka

Autor: Zuzana Valachovičová | 5.10.2014 o 22:24 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  557x

Tento blog som začala písať ešte dva dni pred tým, ako sa všade začali objavovať články o týraní zvierat. Ale teraz od začiatku. Na svete má každý svoje miesto. Človek , pes aj všetko živé v prírode.

Nedávno som videla video, na ktorom mladý muž v aute viezol starú ženu do lesa, tam ju vysadil, priviazal vodítkom o strom a odišiel. Stará žena celý čas nepovedala ani slovo, len sa očividne bála a odovzdane poplakávala. O chvíľu išla okolo autom mladá krásna žena, zastavila a nežne sa starej žene prihovárala. Tá sa šťastne usmievala a keď ju odviazala, zbadala na obojku jej meno. Vyslovila ho /opäť nežne/ a vtedy sa stará pani zmenila na krásneho a šťastného psa. Tak.

Na svete má každý svoje miesto a každý potrebuje pre život niečo iné. Napríklad pes potrebuje nažrať, veľa pohybu, prísnu výchovu, slušné zaobchádzanie a ľudské pohladenie. Čo potrebuje človek vie každý a je toho podstatne viac /nemyslím len materiálne hodnoty/. Ako môže niekto porovnávať človeka so psom? /alebo s prasaťom, aj to je živé/. Pes je priateľ človeka, ale nie je človek. Aj ja som mala psa, vlčiaka. Obľúbeného. Dodnes mi chýba. Ale nebol to človek! Bol fakt inteligentný, aj som sa mu neraz prihovárala ako k malému dieťaťu a on bol šťastný, ale mi nerozumel /asi len cítil, že ho mám rada/. Reagoval len na obyčajné psie pokyny. A vymýšľať vedel ako malé dieťa, ale napriek tomu  nebol dieťa! Bol PES. Môj najobľúbenejší. Ale nebol človek.

Dajme psom, čo im patrí, ale nerobme z nich ľudí. Oni tomu nerozumejú. Ale za obyčajnú ľudskú starostlivosť a lásku sa nám odvďačia tou svojou – psou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?