DinoPark alebo ako horúčavy zbližujú ľudí

Autor: Zuzana Valachovičová | 25.7.2015 o 16:49 | Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1062x

Malá trojročná žabka sa tešila do ZOO. No nesplňte jej to, keď už ráno o 7,30 netrpezlivo hopká u dverí a asi štyridsať krát za hodinu sa pýta, kedy už pôjdeme.

O 8,30 je už vonku horúco /veď viete:)/ ale deti keď sa na niečo tešia, nepociťujú nič, len radosť a majú energie za troch /veď viete/. Dokonca sa dokážu obliecť rýchlejšie ako vy a dobehnúť bez problémov práve odchádzajúci autobus. Cestou naspäť už nie /veď viete/. A tak úderom deviatej kupujeme vstupenku a poklusom bežíme pozdraviť zvieratá. Ibaže im je teplo a tak mnohé polihujú /aké pekné slovo/ v chládku alebo driemu v ich domčekoch schované pred zrakmi návštevníkov.  Dosť nuda, ale čo už. Situáciu zachraňuje ihrisko, vtáctvo, žirafy a zopár opíc. Veľa ľudí odbočuje do DinoParku. –Ideme? – pýtam sa žabky a ona prikyvuje, že áno. Ešte tam nebola. Ani ja, takže neviem, čo nás čaká. –Keby si bála, povedz, vrátime sa. Krúti hlavou, že nie a odhodlane, silno ma držiac za ruku, vykračuje do kopca.

DinoPark bol nakoniec super. Niektoré dinosaury v pôvodnej veľkosti boli z kameňa, niektoré potiahnuté pevnou kožou a napojené na fotobunku, ktorá pri pohybe návštevníka spustila pohyb hlavy, jazyka a chvosta daného dinosaura. Odvšadiaľ sa ozýval ich rev, čo dotváralo tú správnu atmosféru. Vpredu bolo kino, vzadu bufet a všade lavičky.

Keď sme sa vracali naspäť, oslovila nás neznáma pani. – Tu kúsok je 3D kino, boli ste tam? – Nie, - odpovedám, - to je asi pre väčšie deti a možno je to aj strašidelné. Pani pozrela na tie svoje, už trochu staršie, sekundu sa zamyslela  a nadšene hovorí: - Ale je tam klíma, my ideme ešte raz!

Teraz už dva dni čítame o dinosauroch, vyrábame z plastelíny dinosaurov a hráme sa na dinosaurov. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?