Pozor! Som nebezpečný majiteľ volkmenu, nepočujem!

Autor: Zuzana Valachovičová | 1.9.2019 o 20:07 | Karma článku: 2,05 | Prečítané:  803x

Z vlaku v malej staničke vystúpila slečna. Na úzkom nástupišti medzi dvomi koľajami si čupla a dala sa upratovať batoh. Vykladala po štrkovej zemi knihy, sveter, jedlo...možno niečo hľadala, na ušiach slúchadlá ako z filmu Vesničk

Z vlaku v malej staničke vystúpila slečna. Na úzkom nástupišti medzi dvomi koľajami si čupla a dala sa upratovať batoh. Vykladala po štrkovej zemi knihy, sveter, jedlo...možno niečo hľadala, na ušiach slúchadlá ako z filmu Vesničko má středisková, celý svet gombička.

Keď takto čupela už hodnú chvíľu, vyšiel výpravca a zakričal, aby opustila koľajisko lebo pôjde nákladný vlak. Nakoľko slečna nereagovala ani na ďalšie upozornenia, okoloidúci starší pán k nej prišiel bližšie a posunkom ukázal, aby si sňala slúchadlá. ,,Prejdite na perón, ide vlak,“ súril ju. A slečna? Nechápavo pozrela a začala sa rozčuľovať: „ Veď som na nástupišti! Čo ma zmetie alebo odfúkne...?“

Medzitým aspoň opustila koľaje a chlapík len nechápavo krútil hlavou: „ Slečna, vy ste nadrogovaná?“ „ Nie! Prečo?“ ostro sa ohradila volkmenová. „ Veď nemôžete byť taká sprostá ako rozprávate,“ nechápal muž.

Určite sa už s takýmito volkmenovými a podobnými situáciami stretol skoro každý. Či ako vodič auta, autobusu, vlaku, pri prechádzaní cez cestu, nastupovaní – vystupovaní alebo ,,len,, ako cyklista. Nepočujúci mladí ľudia na cestách – celé zle!

Ono vlastne ani je veľmi o čom písať, lebo ,,volkmenová mládež,, je vlastne tichá, nenápadná, len tým, že nepočuje je nebezpečná.

Áno, aj mne by sa občas alebo aj častejšie ako občas zišli pri cestovaní slúchadlá, ale určite by som ich dala dolu ešte pred vystúpením z dopravného prostriedku.

Možno by mali ich majitelia označení  výrazným nápisom  Pozor nepočujem!

Možno by mali na nebezpečenstvo pri nepočutí na cestách upozorňovať viac rodičia či učitelia.

Možno sa malo ich používanie na uliciach zakázať. Sú zdraviu škodlivejšie ako cigarety, veď veľakrát ide na cestách o život nielen im a napriek tomu volkmenových pribúda stále viac.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Za toto nemôžu "turisti"

Kollár ťaží zo zbabelosti svojich kolegov.

Autorská strana Michala Havrana

Púchovská kultúra zmizla. Zostalo len zastavané, betónové mesto (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barborou Zuštínovou.


Už ste čítali?